WeWannaWin Clan

News

Mattzour stříbrný na TNAC #2

Friday, 15th August 2014 17:31 by sKopheK
Mattzour stříbrný na TNAC #2

Minulý víkend byl kromě dvou větších zahraničních akcí pro tuzemského fanouška také ve znamení vyvrcholení druhého ročníku The Nest Alienware Cupu, který se opět uskutečnil v malé vesnicče Sloup v Čechách. Prostory vyhrazené pro soustředění, trénink a setkávání fanoušků nejen veškerých počítačových her tentokrát hostily 13 hráčů ze špičky domácí scény, kteří se utkali o titul šampióna a samozřejmě i peněžité a věcné ceny. Všechny zápasy byly vysílány v přímém přenosu s komentářem od účastníků akce a jednalo se asi o nejpovedenější produkci v dějinách česko-slovenského StarCraftu.

WeWannaWin Clan zastupoval Martin "Terran Mattzour" Žďárský a dodatečně pozvaný Vojtěch "Protoss Zasz" Polák. Oba začali svou pouť turnajem v základních skupinách, z nichž se podařilo postoupit pouze prvnímu jmenovanému. Protoss Zasz po třech porážkách bez zisku jediné mapy dokázal alespoň zamotat postupovou matematikou, když si připsal čestné vítězství nad Terran Reitorem. Fanouškovi w3c se tak mnohem více zamlouvala druhá skupina, která nabídla první překvapení, když první místo nečekaně obsadil Zerg Veriol a hned za ním šel náš Terran Mattzour, jenž o svém nejtěsnějším postupu rozhodl v posledním zápase skupiny v pátek pozdě večer proti Protoss Harpnerovi.

Play-off zastihlo našeho borce ve velmi dobré formě a přestože jak Protoss Fazerovi, tak až příliš sebevědomému Zerg StorMovi nechal vždy první mapu, další dvě hry dopadly poměrně jasně v jeho prospěch a najednou měl jistotu umístění na stupních vítězů, což se terranskému hráči na větším turnaji na tuzemské scéně nestalo již několik měsíců. Když pak ve finále horní části pavouka porazil Zerg DeViLa, propukli fanoušci w3c a všech Terranů v neskrývané nadšení.

Do finále hraného na čtyři vítězné mapy nastupoval Terran Mattzour s náskokem jednoho bodu, po první hře ukončené base tradem na Merry Go Round však bylo vyrovnáno. Overgrowth byl od počátku v režii našeho reprezentanta, který měl však až příliš respektu, a nakonec více než půlhodinová hra dopadla zajímavěji, než to na první pohled vypadalo - přesto 2:1. Na Cataleně byli diváci svědky precizně provedeného bunker pushe, po němž se zdálo, že hráči w3c bude k celkovému vítězství chybět jediná mapa, hra na jistotu se však nevyplatila, po necelé půlhodině byl Terran eliminován a bylo vyrovnáno.

Čtvrtá hra na Deadwingu byla ve znamení konstantního tlaku Zerg DeViLa, který svého soupeře zastihl nepřipraveného a postupně získával stále větší náskok, což vyústilo v jeho první vedení v zápase. Zástupce našich barev však sympaticky nesložil zbraně a po ubránění roach-baneling pushe na Nimbusu poměrně rychle srovnal krok. Rozhodovalo se tak na mapě King Sejong Station, kde se výhoda přelévala z jedné strany na druhou, až oba hráči prakticky netěžili a bylo to kdo s koho. Za delší konec nakonec tahal hráč eSuby a obhájil tak loňské prvenství.

Druhé místo Terran Mattzoura je nejen pro něj, ale i celé w3c obrovský úspěch, který nikdo nečekal. Martinovi patří velká gratulace, pochvala a otcovské poplácání po zádech. Jen tak dál!

Ahoj Mattzoure, jak si užíváš poslední dny?

Ahoj, poslední dny trávím doma, protože venku to na koupání fakt není.

Prý jsi teď něco vyhrál nebo tak. Pochlub se!

No, sice nevyhrál, bylo to hodně těsné ale 3:4 jsem prohrál ve finále na TNAC #2, tak ale 2. místo si myslím že taky není špatný...

Nemusíš zakrývat své zklamání, jel si do Jumpova hnízda přece vyhrát, nebo se pletu?

Jel jsem s tím, že nepostoupím ze skupiny, čekal jsem že mě dá Veriol i Lumpas a já budu moc jít do bazénu, bohužel to nevyšlo.

TNAC #2 - Mattzour a Zasz
Mattzour se Zaszem na komentátorském stanovišti (foto Facebook)
Tak to mě mrzí. Na druhou stranu jsi jistě potěšil řadu fanoušků, z nichž mnohé jsi si svým nečekaným výkonem získal. Jak jsi se na turnaj připravoval?

Na turnaj jsem se připravoval hraním doty a Hearthstonu, byl to opravdu tvrdý a náročný tréning, naštěstí se aspoň oplatil ten coaching od mikena za 7$.

Takže "pure luck"? Během streamu jsem zaslechl cosi o dlouhém tréninku splitu. To se ti nakonec docela hodilo...

No, den před turnajem jsem se díval, jak jsem strašně špatný, hlavně splity, tak jsem tam na 5 hodin zapnul marine split challenge a celkem jsem to tam využil, to by se dalo považovat za jedinou přípravu na turnaj, i když to spíše bylo jen tak.

Během tří dnů jsi se utkal pouze se dvěma Protossy a dvojnásobným počtem Zergů. Který ze soupeřů ti dal nejvíce zabrat?

Rozhodně Storm, protože jsem si nebyl jistý, co na mě bude hrát a navíc jsem se po té první hře, kde jsem zapomněl combat shield na to moc necítil, ale nakonec jsem to uplácal splitama :)

Je nějaká hra, která tě mrzí, že jsi ji nedotáhl do vítězného konce?

Ta poslední s Devilem, kde jsem si nechal půlku armády omylem doma, kdybych měl obě armády u sebe, byl by to hodně jednoznačný win.

TNAC #2 - Mattzour a DeViL
Mattzour s DeViLem před rozhodující mapou (foto Facebook)
Jak jsi během turnaje a pak především ve finále zvládal nervozitu? Přece jen to byl pro tebe, nepletu-li se, asi životní úspěch a při troše štěstí to mohlo být ještě lepší...

S nervozitou během skupin a prvních zápasů v bracketu problém nebyl, začalo to při finále s Devilem, když jsem si myslel že to možná vyhraju, potom se to začalo všechno kazit a dělal jsem zbytečné chyby.

Při zpětném ohlédnutí na tu podle mě kritickou hru za pro tebe příznivého stavu 2:1, kdy jsi skvělým bunker-wall rushem DeViLovi zničil expanzi - kde se lámal chleba?

Tu hru jsem udělal hodně chyb, například thor zaseklý v mainu, hodně missclicků, ale největší fail byl že jsem se nechal vybasetradovat, kdybych zůstal doma, nebo možná jen zvednul budovy, byl by to určitě win.

Ve finále bylo k vidění obecně až příliš base tradů - DeViLa jsi často v macru jednoznačně přehrával. Myslíš, že mu k vítězství pomohly i mnohaleté zkušenosti, které ti stále ještě chybí?

Devil dostával celkem rekt, takže se vždycky uchýlil k nejlepší taktice za zerga, což je basetrade a vycházelo to, myslím, že to nebyla zas taková chyba zkušeností, ale spíš mojí blbosti.

Získal jsi na tomto turnaji dostatečné sebevědomí pro kvalifikaci na MČR, která proběhne za měsíc? Jak vidíš své šanci v ní?

O té ani nevím, díky :D, sebevědomí jsem určitě nezískal, pořád jsem sebekritický a netrénuju, ale třeba to bude stačit :P

Svým umístěním na TNAC jsi prokázal, že jsi aktuálně nejlepší Terran v našich končinách. Co si myslíš, že brání vzestupu více hráčů hrajících za tuto rasu?

Problém s terranem je, že musíš mít štěstí na miny, to platí pro všechny match upy, další věc je control velkých fightů, které hodně terranů nezvládá, včetně mě, to budou asi největší problémy.

TNAC #2 - Mattzour, DeViL, h34D_hUnT3R
Stupně vítězů (foto Facebook)
Za druhé místo jsi si odnesl pěkné ceny, jak s nimi hodláš naložit?

Tablet jsem si chtěl koupit, takže se celkem hodí a s penězi jsem se ještě nerozhodl, možná do auta/řidičáku.

Na který moment z uplynulého TNAC rozhodně nezapomeneš?

Nezapomenu na Horrův talent se zmrzlinou, jak ho dokázal dát do zmrzliny a jak jsem přistihl Zasze, že krade pasty.

Máš na závěr nějaký vzkaz pro své fanynky, fanoušky, tajné ctitelky, přátele a rodinu?

Chtěl bych poděkovat za podporu, pro fanynky a ctitelky, můžete jen slintat.

Díky za rozhovor a ještě jednou gratuluji ke skvělému výsledku!

Díky

Konečné pořadí

1. Zerg Czech Republic eSuba.DeViL - 7000 Kč + monitor Dell S2240L - LED monitor 22"
2. Terran Czech Republic w3c]Mattzour - 5000 Kč + Tablet Dell Venue 7
3. Protoss Czech Republic nEph.h34D_hUnT3R - 3000 Kč + Tablet Dell Venue 7

Výsledky všech zápasů
Záznam komentovaných her

Fotogalerie:
1. den - čtvrtek
2. den - pátek
3. den - sobota
4. den - neděle

#1Protoss eXodis9 years ago

WP pinky power *THUMBS UP*

#2Protoss Buckfast9 years ago

hezky! gratulacE! *THUMBS UP*

#3Markus9 years ago

gratz marťo a ted jeste bucek vyhraje to starbow a bude to :D

#4HAD_DAN7 years ago

Co si udělal s těmi pěti tisíci? Jo aha, vlastně jsou zde i zloději.

18

Calendar

Tuesday, 5th December 2023

    No events for current day.

December 2023

1 2 3
456 78910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

data provided by StarCraft Reporter

Live streams

© 2003-2023 WeWannaWin Clan