WeWannaWin Clan

News

ASTL S2 dohrána

Tuesday, 2nd March 2021 01:25 by sKopheK
ASTL S2 dohrána

Poslední dubnový den byl v české, potažmo slovenské starcraftí kotlině ve znamení vyvrcholení tuzemského turnaje We are Legends, jehož šestapadesáté pokračování se mohlo pyšnit prizemoney ve výši 10.000 Kč. V sousedním Polsku probíhající IEM Katowice ve StarCraftu II (hraný online) nabídlo (semi)finálové boje a přes půl planety dále v Jižní Koreji se zase rozhodovalo o vítězi druhé sezóny týmové soutěže AfreecaTV v Brood Waru, na kterou se zaměříme.

Z šesti pětičlenných týmů postoupily ze základní části čtyři celky do play-off hraného podle umístění v tabulce, kde nejlepšího výsledku dosáhl tým eSport.fund s kapitánem Terran Flashem, čímž si zajistil místo ve finále. Druzí LOGIN media vedení úřadujícím šampionem ASL Zerg Zerem (hrajícím již delší dobu pod nickem Queen) čekali o kolo dříve na vítěze úvodního zápasu vyřazovacích bojů mezi týmy Carariyo v čele se Protoss Snowem a Socrates pod taktovkou Zerg Larvy, kteří se kvalifikovali až v úplně posledním zápase skupiny.

1. kolo

Korea (South) Nejzajímavější momenty
USA Celý zápas
Carariyo vs Socrates - 4:1

Přestože se play-off hrálo na čtyři vítězné hry, o pořádné napětí byli diváci ochuzeni. V prvním kole se Carariyo příliš nepárali s hráči týmu Socrates a po vítězství 4:1, kdy alespoň čestný bod soupeře zaznamenal Protoss Bisu, postoupili dále. Prakticky tak zopakovali výsledek 3:0 z úplně prvního utkání celého turnaje. Ve druhém kole na ně čekali borci z LOGIN media, kteří byli nažhavení odčinit dva týdny starou prohru 1:3 ze skupiny.

Protoss Best > Zerg beast
Protoss Shuttle > Terran sSak
Terran JyJ > Zerg Larva
Protoss Snow < Protoss Bisu
Terran JyJ > Protoss Bisu

2. kolo

Korea (South) Nejzajímavější momenty
USA Celý zápas
LOGIN vs Carariyo - 4:1

Hráčům Crariyo vyšel vstup do zápasu parádně, když kapitán Protoss Snow zařídil první bod, nicméně zbytek jeho spoluhráčů dále vyšel naprázdno a tak do finále proti eSport.fund postoupili LOGIN media.

Terran Rush < Protoss Snow
Zerg MIsO > Protoss Shuttle
Zerg ZerO > Protoss BeSt
Protoss Stork > Terran JyJ
Terran Rush > Protoss BeSt

Finále

Korea (South) Nejzajímavější momenty
USA Celý zápas
eSport.fund vs LOGIN - 3:4

Přestože byli zástupci LOGIN media příjemně rozklikáni z předchozího utkání a do finále šli s psychickou převahou po vítězství ve vzájemném zápase ve skupině, jejich soupeř eSport.fund přesto budil o něco větší respekt. A oprávněně - po dvou úvodních hrách na ukazateli skóre svítil stav 2:0, když obě legendy Terran Flash i Zerg Soulkey své protivníkům vyřídili jasným způsobem. Především neskutečný multitasking se zerglingy druhého zmíněného stojí za zhlednutí. Do úspěšného protiútoku však zavelel Terran Rush, který se na závěr soutěže rozehrál ke skvělým výkonům, což po srovnání stavu na 2:2 jeho kolegou Zerg Zerem korunoval vítězstvím nad Terran Flashem. Do rozhodující sedmé hry poslal zápas Zerg Soulkey, když si i podruhé tento večer poradil s Zerg MiSem. Zatímco měl LOGIN v zásobě ještě aktuálního šampióna ASL, musel eSport.fund volit mezi hráči, kteří aktuálně takovou formou neoplývají. Volba padla na Zerg Actiona, jehož nátlaková hra se zerglingy a pozdějším lairem vypadala velmi nadějně, ale po několika neúspěšných útocích na expanzi soupeře se byl donucen stáhnout a když se více těžící Zerg ZerO alias Queen vydal po dokončení vylepšení obrany mutalisků do první velké bitvy na mapě, bylo o vítězi rozhodnuto.

Terran Flash > Protoss Stork
Zerg Soulkey > Zerg MIsO
Zerg Action < Terran Rush
Protoss free < Zerg ZerO
Terran Flash < Terran Rush
Zerg Soulkey > Zerg MIsO
Zerg Action < Zerg ZerO

Celkové pořadí

1. LOGIN media - 10,000.000 KRW (cca 200.000 Kč)
2. eSport.fund - 5.000,000 KRW (cca 100.000 Kč)
3. Carariyo - 3.000,000 KRW (cca 60.000 Kč)

Turnaj nabídl mnoho úchvatných a dechberoucích momentů a všem fanouškům StarCraftu příjemně zkrátil čekání na jedenáctnou sezónu AfreecaTV StarLeague.

Všechny záznamy zápasů
Kompletní výsledky

#1Protoss Lord.Ghoust3 years ago

skp, co to je? po 7 letech newsa?

28.4

Calendar

Friday, 14th June 2024

June 2024

12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

data provided by StarCraft Reporter

Live streams

© 2003-2024 WeWannaWin Clan