WeWannaWin Clan

News

Reportáž z LanCraft Summeru 2014

Thursday, 10th July 2014 16:02 by sKopheK
Reportáž z LanCraft Summeru 2014

Počet účastí našeho týmu na nejdéle trvající domácí LAN party o uplynulém víkendu dosáhl kulatého čísla dvacet, přesto to pro některé naše členy byla první zkušenost s LanCraftem. Nikomu se nechtělo zpátky domů mámě pod sukni, i když to po několikadenním maratonu u počítače mnozí nakonec uvítali.

Jak tomu bývá o prázdninových akcích ve Starém Městě u Uherského Hradiště zvykem, návštěvníkům se dveře otevřely už ve čtvrtek dopoledne - hlavní část programu však byla naplánována na další dva dny. Účastníci, kteří už opustili hnízdo rodičů a od úsvitu do soumraku ohýbají svá záda pod bičem zaměstnavatelů, tak často museli oželet účast v hlavním turnaji, jenž startoval v pátek dopoledne.

To by se dalo ještě přetrpět, kdyby jeho odehrání nebylo naplánováno prakticky pouze na pátek s tím, že se finále před zraky diváků na místě i na streamu mělo uskutečnit už v sobotu před polednem. Místo toho, aby byli boje o medaile pro všechny fanoušky StarCraftu zlatým hřebem LanCraftu, hlavní turnaj byl uspíšen i na úkor druhé TNAC kvalifikace, jíž se navíc mohli účastnit pouze vybraní hráči. Terran Mattzour v ní mimochodem skončil na bohužel nepostupovém třetím místě.

StarCraft II: Heart of the Swarm 1v1

Oproti loňsku počet hráčů druhého dílu legendární vesmírné strategie těsně přesáhl padesátku, a tak nebyl potřeba žádný dodatečný kvalifikační turnaj a všichni účastníci byli nalosování do základních skupin, z nichž vždy dva nejlepší postoupili do vyřazovacích bojů. Los nám byl poměrně nakloněn, naši hráči se ani jednou nemuseli utkat ve vzájemném souboji a jejich postupové šance vypadaly velmi dobře.

Nerozlučná dvojice Zasz a Mattzour bok po bokuO to větší bylo překvapení, když Zerg Petros prohrál první zápas proti Zerg Keirasovi a ztrátou jedné mapy proti Protoss Thebisovi se odsoudil k poslednímu místu ve skupině. Obdobně dopadli i oba zástupci B-týmu - Protoss Hospodin ve skupině ochutnal polskou medicínu od pozdějšího vítěze Zerg Tefela a Terran Tessarai musel sklonit hlavu před dvojicí eSuba Academy Teamu. Všichni se tudíž museli spokojit pouze s účastí v doprovodném turnaji, který sice bez ztráty kytičky ovládl Petros, byla to však malá náplast na poraněnou duši našeho borce.

K seznačnímu vítězství nad Protoss Blackbirdsem měl velice blízko Terran Markus, nakonec se však musel spokojit s druhým postupovým místem, stejně jako Terran HelteR, jenž sebral Zerg Lancelovi mapu, a Protoss Zasz, který neměl šanci proti Zerg Veriolovi. Naopak suverénně si počínali čtvrtfinalisté nedávno skončené NSL Protoss CrosSGuarD s Terran Mattzourem a do play-off šli z první pozice.

V pavouku se tato výhoda potvrdila a zatímco posledně dva zmínění hráči postoupili po jednoznačných vítězstvích do druhého kola, zbylá trojice w3c bez zisku jediné mapy putovala do loser bracketu. Bohužel pro náš tým se tam setkali s ostatními hned o kolo dále, když Terran Mattzour nedokázal pomstít svého kolegu HelteRa a totožným výsledkem jako on podlehl Zerg Lancelovi a Protoss CrosSGuarD ve stejné úloze proti Protoss Blackbirdsovi také zklamal.

Prokletí našich barev na LanCraftu se hračům nepodařilo prolomit ani tentokrát. Úvod opravného pavouka jim sice vyšel na jedničku, jako mouchy však popadali proti svým soupeřům ve druhém kole. Jediným "přeživším" byl Protoss Zasz, jehož spanilou sérii tří vítězství uťal až ve 4. kole loser bracketu Zerg lumpas, což našemu borci stačilo na konečnou devátou příčku. Maximum WeWannaWin Clanu ve StarCraftu II, kterého před třemi lety dosáhl 7. místem Zerg Sid, tak nebylo překonáno ani letos.

HelteR v zápalu bojeNa stupních vítězů se objevili tři zástupci zergské rasy. Ve finále se favorit turnaje Zerg Tefel z Polska pomstil Zerg TomikuSovi za vyřazení ve winner bracketu a právem si odnesl cenu za první místo. Bronz získal mladičký Zerg StorM, podle mnohých největší překvapení turnaje.

Všechny zápasy

Konečné pořadí hlavního turnaje StarCraft II: Heart of the Swarm 1v1

 1. Zerg Poland dignitas.Tefel - 5000 Kč, fotoaparát Nikon
 2. Zerg Czech Republic TomikuS]DK[ - 3000 Kč, klávesnice GX GAMING
 3. Zerg Czech Republic StorM]DK[ - 2000 Kč, sluchátka GX GAMING
...
 9. Protoss Czech Republic w3c]Zasz
...
17. Protoss Czech Republic w3c]CrosSGuarD
17. Terran Czech Republic w3c]HelteR
17. Terran Czech Republic w3c]Markus
17. Terran Czech Republic w3c]Mattzour
...

StarCraft II: Heart of the Swarm 2v2

Tradičně silná disciplína hráčů w3c přišla v doprovodném turnaji ve čtyřhře. Oproti minulým ročníkům se tentokrát nezapojil žádný vážnější soupeř, a tak bylo jen na dvojicích našich borců, jak si mezi sebe rozdělí medailové pozice. Stabilní dvojka Terran Mattzour se Protoss Zaszem neprocházela pavoukem příliš hladce a vše vyvrcholilo ve finále winner bracketu, kde podlehli adhoc týmu Protoss CrosSGuarDa s Zerg Petrosem. Ve velkém finále jim však porážku oplatili a mohli se radovat z celkového vítězství. Bronz si odnesli Random chrono s Protoss Hospodinem, kteří u w3c působí už od dob Brood Waru.

Všechny zápasy

Konečné pořadí doprovodného turnaje StarCraft II: Heart of the Swarm 2v2

1. Terran Czech Republic w3c]Mattzour + Protoss Czech Republic w3c]Zasz - 800 Kč
2. Protoss Czech Republic w3c]CrosSGuarD + Zerg Czech Republic w3c]Petros
3. Random Czech Republic w3c]chrono + Protoss Czech Republic w3c.B]Hospodin

StarCraft: Brood War 1v1

Nerozlučná dvojice Zasz a Mattzour bok po bokuPřestože první díl StarCraftu nedávno oslavil již šestnáct let od svého vydání, stále se najdou tací, kteří tuto legendu mezi počítačovými hrami čas od času zapnou. Několik z těchto nadšenců se objevilo i na letošním prvním LanCraftu a bylo poznat, že si na mnohé ze svého bývalého skillu dokázali rozpomenout. Suverénem se stal Random Ondrasek, který prošel přes horní pavouk až do finále, kde se utkal s Zerg ErrOrem, jenž se tam po jasné porážce v prvním kole proti Protoss Hospodinovi dokázal probojovat přes celý loser bracket. Prvně jmenovaný prokázal své kvality a zaslouženě se stal šampiónem, přestože se na první mapě rozhodovalo až v napínavém basetradu.

Všechny zápasy

Konečné pořadí doprovodného turnaje StarCraft: Brood War 1v1

1. Random Czech Republic Ondrasek
2. Zerg Czech Republic w3c]ErrOr
3. Terran Czech Republic Thebis]DK[

V naší galerii najdete více fotek z akce. Jedná se o kompilaci od Aldarise, sKophKa a Yuki, které patří velké poděkování, že s námi měla při pátečním venkovním focení trpělivost.

22457.6
© 2003-2022 WeWannaWin Clan