WeWannaWin Clan

News

Shrnutí roku 2013 u w3c

Wednesday, 8th January 2014 23:27 by sKopheK
Shrnutí roku 2013 u w3c

Ani jsme se nenadáli a je tu další nový rok, který kromě nezvyku psaní jiné číslice v datu přináší již posedmé v řadě zhodnocení uplynulých dvanácti měsíců z pohledu WeWannaWin Clanu. Opět jsme nezaháleli - ba naopak. Počet soutěží, kterých jsme se aktivně zúčastnili, vzrostl a dokázali jsme naši malou zemi úspěšně reprezentovat i v zahraničí, dokonce až za velkou louží. Na seznam týmových úspěchů přibyly tři zapamatováníhodné záznamy, což je sice stejně jako předloni, leckdy však byly mnohem významnější.

Porce zápasů, které jsme odehráli v týmových soutěžích, téměř dosáhla loňského počtu 60, úspěšností jsme se však bohužel příliš nepřiblížili a museli se spokojit s 27 výhrami v poměru k 28 porážkám s celkovým skóre 142:151. Na obhajobu dosažených výsledků je nutné poznamenat vyšší úroveň soupeřů, s nimiž jsme během minulého roku změřili síly. Nejdelší šňůra vítěství se protáhla od konce ledna do začátku března na šest zápasů, naopak stejně dlouhé období, kdy jsme odcházeli jako poražení, jsme si "střihli" poměrně nedávno na přelomu října a listopadu.

Nejčastějšími výsledky byla v devíti případech těsná výhra 3:2 následovaná v osmi zápasech prohrou 2:3 a šest utkání méně skončilo vysokým vítězstvím 4:1. Říci, že jsme soupeře opravdu "roznesli na kopytech" a nenechali mu ani bod, jsme mohli pouze dvakrát. Na opačné straně stojí sedm zápasů, kde jsme odešli poraženi bez zisku jediného bodu. Největší porci zápasů absolvoval Terran Mattzour, jehož úspěšnost v duelech sice nepřesáhla 50 %, i díky spolupráci ve čtyřhře s druhým nejvytíženějším hráčem v pořadí Protoss Zaszem se však dohromady zasloužili o nejvyšší přísun bodů na naše konto. Vysokou úspěšností se naopak mohla pochlubit dvojice již bývalých reprezentantů w3c - Protoss BloB a Protoss Thebis.

Černou kaňkou je bohužel situace kolem B-týmu. Aktivita byla začátkem roku velmi dobrá a s příchodem dalšího manažera DeStReho se dokonce zdálo, že je ještě vyšší - ó, jak jsme však byli krátkozrací! Začalo to bídnou docházkou na clan warech a skončilo odhlášením z poslední soutěže, které se "béčko" po několik sezón účastnilo. Hřebíčkem do rakve byl pak odchod MagnuMa, jenž se o tým staral vlastníma hrubýma rukama, na věčnost... tedy alespoň on to tak do této chvíle tvrdí. Jak se budou cesty B-týmu ubírat v roce 2014 se ještě ukáže, nás však může hřát minimálně fakt, že hned čtveřice aktivních hráčů "áčka" vyrostla pro "velký gaming" právě v naší - jak to rádi v mnohých týmech říkají - akademii.

Petrosův Drone Block
Petrosův vítězný moment ze zářijové soutěže

Oproti minulým ročníkům se v této "výroční zprávě" nespokojíme s významnými událostmi v životě našeho týmu vyjmenovanými pouze chronologicky, ale ještě předtím si připomeneme důležité body rozdělené do kategorií.

StarCraft II Clan League

Nejstarší klanovou ligu pro StarCraft II, která má své kořeny ještě v dobách datadisku prvního dílu Brood Waru, hraje nᚠtým již od její nulté sezóny, po níž jsme jen díky vlastní nedisciplinovanosti nebyli nasazeni mezi nejlepší účastníky, a tak jsme se museli do odpovídající (čti nejvyšší) výkonnostní ligy dostat postupně vlastními silami.

Koncem ledna 2013 se do soutěže zapojily ještě oba týmy WeWannaWin Clanu - "áčko" začalo v 1. lize, "béčko" pak ve 3c divizi, a oba dokázaly postoupit. Následující sezóna byla pro A-tým taková nemastná neslaná, když se kdysi prestižní soutěži především v nejvyšší lize nedostávalo kvůli nulovým finančním výhrám potřebné pozornosti a spousta účastníků postupně ligu opuštěla. S vyrovnaným skóre výher a porážek si "áčko" setrvání mezi elitou SC2CL bez větších potíží zajistilo. B-tým se však v této době již potýkal s poměrně vysokou neaktivitou, která se projevovala především na clan warech, kde byla tristní docházka, jež nemohla vyústit v nic jiného než sestup.

Přestože se okolnosti seběhly tak, že "béčko" ve druhé divizi zůstalo díky nepotvzeným účastem konkurenčních týmů i pro devátou sezónu, po několika zápasech, v nichž se často neukázal jediný hráč, bylo v říjnu rozhodnuto B-tým ze soutěže odhlásit. Naopak hráčům hlavního týmu se v Master divizi dostalo skutečné výzvy v podobě kvalitních soupeřů z celé Evropy a to včetně eSuby a jejího B-týmu. Přestože jsme dokázali zvítězit v jediném regulérním utkání, ze zbylých zápasů jsme si vždy odnesli nějaký ten bodík, které pro nás měly v konečném zúčtování cenu zlata a udržely nás mezi elitou i pro následující sezónu, jejíž konání je však kvůli malým organizačním kapacitám zatím nejisté.

Petros na stupních vítězů ASUS Areny
BloB po prohrané hře na PragoFFestu by se nejraději neviděl (foto: Hitpoint.cz)

Ostatní klanové soutěže

Od konce března jsme po měsíc předváděli výborné výkony v holandské týmové soutěži Dutch StarCraft League, jejíž finále se odehrávalo v Haagu. K naší hrůze se nám tam podařilo s drobnými obtížemi kvalifikovat a měli jsme se objevit mezi čtyřmi nejlepšími účastníky na závěrečném offline turnaji. Především rodiče mnohých našich neplnoletých členů a také povinnost školní docházky nám v účasti zabránily a připravily nás o jeden z největších zážitků v historii w3c.

Namlsaní zajímavými soupeři jsme se nechali zlákat nabídkou účasti v organizačně nepříliš dobře zvládnuté Community Team League, kde většina účastníků pocházela ze západní strany polokoule. Po třech vítězstvích se stále se zlepšujícím skóre jsme v semifinále vyřazovacích bojů soupeři dlouho vzdorovali, nakonec však podlehli 3:5 a skončili na děleném třetím místě.

Další soutěží, které jsme se loni zúčastnili, byla Under Rated Team League. Herním formátem byl stanoven stále populárnější King of the Hill, o němž se dá při pohledu na naše dosažené výsledky říct, že hráčům v barvách w3c příliš nevyhovuje. V URTL jsme dokázali regulérně zvítězit pouze ve dvou případech, jinak jsme mimo jiné odešli hned třikrát poraženi bez zisku jediného bodu, alespoň jsme si ale otestoval výkonnost hráčů ze zámoří.

Začátek listopadu byl ve znamení další týmové soutěže hrané systémem King of the Hill. Do SCImprove Team League se přihlásilo více než padesát týmů, které byly rozděleny do čtyř skupin, jejichž třináct týden co týden hraných kol se logicky přehouplo do nového roku. O postupujích do play-off a celkovém umístění i našeho klanu se v době psaní těchto řádků bude teprve rozhodovat, po polovině základní části máme na kontě sice vyrovnané skóre, ale dvě něpěkně vysoké porážky.

Týmové bodování

Pro členy w3c byla vyhlášena soutěž v měsíčním týmovém bodování, které jednou za čtvrt roku vyvrcholilo finálovým turnajem o hodnotné ceny pro čtyři nejlepší hráče. Každý hodnocený měsíc nasbíral nejvíce bodů Protoss Temnotal, v rozhodující chvíli však ani jednou nedokázal uspět. V dubnovém klání za první čtvrtletí bylo rozděleno 1000 Kč a vítěz si navíc odnesl mikinu s týmovým logem. První místo pro sebe ukořistil Protoss BloB, jenž ve finále porazil nejtěsnějším rozdílem Protoss Zasze.

Nejúspěšnější borci z druhého čtvrtletí si na svůj moment museli počkat až do poloviny září, o prázdninách se toho totiž tradičně moc nedělo. V bojích o prizepool 1500 Kč se tentokrát radoval Terran Mattzour, který za sebou nechal opět v těsném finálovém souboji Protoss maGeho. Počítáme-li odměňování výsledků, bylo to bohužel i kvůli nedostatku zájmu ze strany hráčů pro týmové bodování v loňském roce vše. Všichni členové w3c však mají a nadále budou mít možnost reportovat svá umístění, za což budou odměňováni body podle uvážení admina, a dávat tak vědět o své aktivitě.

Petros na stupních vítězů ASUS Areny
Mattzour na turnaji TNAC (foto: The Nest/Facebook)

Individuální úspěchy

7. února
V Protossy našlapaném turnaji v rámci festivalu PragoFFest se mezi deseti soutěžícími představili i zástupci w3c - Protoss BloB a Protoss Zasz. Oba postoupili ze základních skupin a následně dokráčeli až do semifinále, kde však nestačili na pozdější finalisty a museli se mezi sebou utkat o třetí místo. Úspěšnější byl první jmenovaný, jehož odměnou se stal flashdisk s kapacitou 16 GB.
www.clanw3c.com

4. března
Nejaktivnějším portálem v pořádání turnajů na domácí scéně byl loni jednoznačně Hitpoint.cz. Po výše zmíněném bylo jeho dalším počinem klání Comgad Warmup, kterého se zúčastnili hned čtyři hráči w3c a z prvenství se radoval nᚠProtoss BloB.
www.clanw3c.com

17. března
Série soutěží od Hitpointu pokračovala týden co týden a po čtrnácti dnech se opět radovali příznivci našich barev. Protoss BloB si ve finále šestnáctičlenného turnaje poradil s Protoss Harpnerem a jeho sbírka originálních her se rozšířila o další titul.
www.clanw3c.com

15. dubna
V té době ještě ve službách B-týmu se dokázal Protoss Temnotal probojovat mezi nejlepších dvaatřicet hráčů 1. evropské kvalifikace nového projektu Blizzardu s názvem World Championship Series, když přešel přes pět soupeřů. Jen o kolo dříve skončil Protoss BloB.
www.clanw3c.com

27. dubna
Protoss BloB si připisuje třetí prvenství v domácích turnajích roku 2013. Tentokrát dokázal otočit nepříznivý stav finálového zápasu, třemi vyhranými mapami po sobě nakonec ovládl celý turnaj a mohl přidat další originální hru na poličku.
www.playzone.cz

6. června
Ve velké formě a obrovské pohodě hrající Protoss BloB se nezastavil ani v Logitech lize, kde bez zaváhání prošel Winner Bracketem a ve finále povolil soupeři pouze jedinou mapu.
www.clanw3c.com

28. srpna
Úspěšně zvládnutou kvalifikací se Terran Mattzour probojoval mezi osm nejlepších a dostal tak právo zúčastnit se offline turnaje The Nest Alienware Cup v loni otevřeném gaming housu v severočeském Sloupu. Tam však v konkurenci domácí špičky bohužel neobstál.
www.clanw3c.com

23. listopadu
Skvělého výsledku jsme dosáhli na domácím offline turnaji ASUS Arena, který se odehrál na brněnském výstavišti namísto tradiční Národní StarCraft ligy. V konkurenci domácí špičky a několika zahraničních borců, kteří ji svým skillem mnohdy převyšovali, se představili tři zástupci WeWannaWin Clanu. Zatímco první den ve skupinách dopadly výsledky víceméně podle očekávání, vyřazovací fáze přinesla řadu překvapení, z nichž tím největším se stal Zerg Petros, který byl ve finále krůček od celkového vítězství, nakonec však bral druhé místo o parník před ostatními českými reprezentanty.
www.clanw3c.com

Petros na stupních vítězů ASUS Areny
ASUS Arena: stupně vítězů - zleva bronzový AcRo, vítěz ParanOid a druhý Petros (foto: Hitpoint/Facebook)

Ostatní

15. ledna
Podívali jsme se na zoubek vybavení našich členů u nejdůležitějších komponent pro hraní - myší, podložek, klávesnic a sluchátek.
www.clanw3c.com

12. března
Vychází dlouho očekávaný datadisk Heart of the Swarm, který okamžitě převzal štafetu po Wings of Liberty. Fialové barvy zergského roje hrají ve světě StarCraftu prim i začátkem roku 2014 a pravděpodobně ještě nějaký ten pátek budou.

1. května
Řady A-týmu rozšiřuje Zerg Petros s mnohaletými zkušenostmi ještě z dob prvního dílu StarCraftu.
www.clanw3c.com

12. května
Po několika měsících v "béčku" se dočkal postupu do sestavy hlavního týmu Protoss Temnotal, který se prezentoval především obrovskou aktivitou a dobrými výsledky.
www.clanw3c.com

27. května
Šestiměsíční angažmá Protoss Thebise ve w3c skončilo jeho návratem do týmu Děravá Kapsa, který se začínal po dlouhé době neaktivity dávat opět dohromady. Od doby, kdy posílil naše řady jako hráč s nejistou rukou a nepříliš přesvědčivými výsledky, Thebis doslava rozkvetl a stal se oporou sestavy, kterou jsme dlouho nemohli nahradit.
www.clanw3c.com

20. června
Delší dobu neaktivní Zerg Horroren, který byl hlavní tváří náborové kampaně u zrodu našeho B-týmu, se definitivně rozloučil s w3c.
www.clanw3c.com

19. srpna
Uprostřed okurkové sezóny se Protoss BloB znuděný svými skvělými výkony rozhodl změnit působiště, jež by ho namotivovalo k ještě lepším výsledkům. Volba klanu nEophyte, kde kromě něj působil pouze zkušený, leč s aktivním hraním končící Protoss h34D_hUnT3R a mladý Zerg Lumpas, se neukázala jako rozumná a jeden z nejúspěšnějších hráčů, který ve WeWannaWin Clanu kdy působil, během několika měsíců defacto ukončil kariéru.
www.clanw3c.com

25. srpna
Tradiční domácí LAN party LanCraft opět žádného ze svých účastníků nezklamala. Čtyři prázdninové dny nabité turnaji a setkáními s přáteli byly předznamenány zprávou o ukončení spolupráce s většinou hráčů A-týmu, která si údajně měla hledat nové angažmá jako tým Counter-Strike: Global Offensive. Tyto zvěsti se naštěstí i díky iniciativě vedení ukázaly jako plané. Co se týče výsledků dosažených v hlavním 1v1 turnaji, se potvrdilo, že nám vícedenní offline klání zůstávají zakletá; náplastí může být umístění na stupních vítězů ve čtyřhře a doprovodném turnaji.
www.clanw3c.com

Petros na stupních vítězů ASUS Areny
Mattzour a Zasz bojují na LanCraft Summeru 2013

5. září
Dalším, v pořadí již třetím odchovancem, který "povýšil" do A-týmu, se stal Protoss maGe.
www.clanw3c.com

28. září
Téměř na den přesně od první svatby člena našeho týmu jsme se dočkali prvního "w3c mimina". Potomek jednoho z nejstarších členů Protoss Aldarise dostal jméno Agáta a od této chvíle nikdo jiný nemůže používat stejný nick.
www.clanw3c.com

1. října
Soutěž o nejlepší moment pro členy w3c se bohužel nesetkala s příliš velkým zájmem a po měsíci od vyhlášení se sešly pouze tři příspěvky, které však diváky jistě pobavily.
www.clanw3c.com

4. listopadu
Čtvrtou loňskou posilou se stal Terran Markus, jenž působil v B-týmu prakticky od jeho založení.
www.clanw3c.com

25. listopadu
S vidinou rostoucí konkurence a nedostatečného počtu hráčů v záloze jsme se rozhodli rozšířit řady A-týmu. Poslední posilou roku 2013 se stal bývalý hráč klanu Inaequalis Protoss CrosSGuarD.
www.clanw3c.com

30. listopadu
Poslední listopadový den se odehrálo týmové soustředení v "rodišti" našeho týmu. Do Olomouce se sjelo deset členů w3c, kteří strávili několik hodin hraním - jak jinak - StarCraftu, aby se přesunuli ke sledování finálového zápasu legendární švédské LAN party DreamHack Winter a následně usnuli spánkem spravedlivých.

Shrnutí roku 2012

#1Protoss maGe8 years ago

Výborná práce *THUMBS UP*, ale musím podotknout, že ti z LANcraftu chybí můj výsledek v doprovodném turnaji 1vs1 ^_^

#2Protoss maGe8 years ago

Joo ona to je čtyřhra "A" doprovodný turnaj, já to bral dohromady, asi už je na mě moc pozdě a to malé písmo :D No nic, tím pádem si snad nic nezapomněl. *36* (:

#3Random sKopheK8 years ago

jak bych na takovy obri uspech moh zapomenout ;)

#4Protoss Zasz8 years ago

jj cs go to je panecku hra asi switchem co rikas aldo?

#5smOke8 years ago

GJ A GL DO 2014! NSL COMING ;)

#6Protoss Aldaris8 years ago

jojo zlaty cs:) to byla děsná sranda-ještě nekomu dlužím cenu za nejlepší hovadinu roku 2013, kdo to jen byl.....:)
:)

#7Protoss Zasz8 years ago

tak kluci nehlaste se vsichni

#8Random MagnuM8 years ago

rekni jakou cenu sis pro nas pripravil a ja nakou tu hovadinu urcite rychle vymyslim ;)

#9Markus8 years ago

s macurem jdeme hrat dotu2 uz nekolik sekund trenujeme v hlavnim menu !

24876.8
© 2003-2022 WeWannaWin Clan